REZERWUJ ONLINE

                 

Torfowe Kłyle - JASTARNIA

Zapraszamy na niespełna dwukilometrowy spacer ścieżką przyrodniczą Torfowe Kłyle. Ta piesza trasa uznawana jest za jedną z ciekawszych ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych na terenie Jastarni. Pozwala bliżej poznać nadmorską przyrodę występującą na Mierzei Helskiej. 

Ścieżka przyrodnicza Torfowe Kłyle (nazwa ta pochodzi z języka kaszubskiego i oznacza: wyrobiska torfowe zalane wodą) to łąki o zróżnicowanej roślinności - od szuwarów trzcinowych, aż po las brzozowo-dębowy. Obszar ten to wspaniałe miejsce do podziwiania piękna wód Zatoki Puckiej oraz wielu gatunków ptaków zwłaszcza wiosną i jesienią, w czasie ich przelotów.

Na trasie wyznaczono i opisano 3 stanowiska: 
1. wieża widokowa – szuwary, 
2. brzeg zatoki puckiej, 
3. las dębowy – dąbrówka.

Trasa do wieży widokowej ma utwardzoną powierzchnię i jest dostępna dla rowerów. Pozostała część trasy jest trudna, wyłącznie piesza. 

Trasa rozpoczyna się od ulicy Mickiewicza (tuż obok stacji paliw OKTAN - 54.70744, 18.65245) koniec trasy jest przy wylocie ulicy Polnej skąd już niedaleko jest do restauracji Zatoka Smaków, gdzie po miłym spacerze zapraszamy na smaczny posiłek i rozgrzewające napoje :)