PÓŁWYSEP ROWEREM

PÓŁWYSEP ROWEREM

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na rower niż Półwysep!
Ścieżka rowerowa na mierzei helskiej to prawie 45 kilometrów letniej przygody rozpoczynającej się w Pucku idącej przez Swarzewo, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę, Hel. Na całej rozciągłości ścieżki rowerowej można poczuć rybacki klimat w mijanych portach oraz można z bliska przypatrzyć się doskonale zachowanym pozostałością z II wojny światowej. 

Wzdłuż całej trasy możemy podziwiać przepiękną  przyrodę, niepowtarzalną rzeźbę terenu m.in. wysokie klify, które przez cały czas pod wpływem morskich fal ulegają dynamicznym przemianom. Zatoka Pucka to jedna z najważniejszych, bałtyckich siedlisk morświnów oraz fok szarych. 

Pomimo sporej długości trasy należy ona do bardzo łatwych, ponieważ przez całą jej drogę jest prawie płaska. Bezcenny jest szum morza za placami!

Hotel Jastarnia współpracuje z wypożyczalnią rowerów (rowery dostarczane są pod hotel).  Wynajem rowerów orgaznizowany jest zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W ofercie do dyspozycji są rowery 7 oraz 3 biegowe, rowery dziecięce od lat 7 oraz przyczepki. Kask i koszyk są bez opłat.

Wynajem rowerów jest organizowany od maja do września. W innych terminach na zapytanie